Najlepsze piece na pellet [2022]

Zastanawiasz się jakie modele pieców na pellet cieszą się największą popularnością na rynku polskim w 2022 roku? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie kotłów, które są najchętniej wybierane przez konsumentów. W naszym rankingu znajdziesz urządzenia cieszące się ogromną wydajnością oraz gwarantujące odpowiednie ogrzewanie pomieszczeń. We wspomnianym zestawieniu przedstawiliśmy wyłącznie urządzenia, które są łatwe w obsłudze, a także spełniają wszelkie normy i wymagania.

1. Edilkamin Milla H12

Poszukujesz ekologicznego rozwiązania grzewczego do swojego domu? W takim razie idealnym modelem będzie piec na pellet z płaszczem wodnym, który może współpracować nie tylko ze zbiornikiem buforowym, ale również z innymi źródłami ciepła w przestrzeni domu. Model nie tylko jest wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń, ale również do produkcji ciepłej wody użytkowej. Piec marki Edilkamin przystosowany jest do pracy w zamkniętym układzie, ponieważ został wyposażony w pompę obiegową, zawory bezpieczeństwa i naczynie przeponowe. Do prezentowanego modelu dodawany jest termostat pokojowy oraz moduł Wi-Fi czy SMS. Kocioł automatycznie rozpala ogień wykorzystując w tym celu wbudowaną w konstrukcję zapalarkę. W przypadku zatrzymania pracy dochodzi do automatycznego wychłodzenia się urządzenia.

2. Edilkamin Cherie H EVO

Niezwykle chętnie wybieranym przez konsumentów rozwiązaniem jest piec na pellet z płaszczem wodnym jakim jest model prezentowany przez markę Edilkamin. Ergonomiczne działanie to nie jedyne zalety pieca – charakteryzuje się on również efektownym designem, który będzie pasował do wnętrz nowoczesnych. Dostępny jest panel dotykowy, który umożliwi szybkie i intuicyjne sterowanie. Model wyposażony jest w ceramiczną świecę żarową, dzięki której możliwy jest szybki i przede wszystkim bezpieczny zapłon bez dodatkowych pokładów konieczności zużywania energii. Edilkamin Cherie H EVO jest bogaty w innowacyjne technologie, które nie tylko przyczyniają się do bezpieczeństwa użytkowników, ale również ich komfortu cieplnego. Dodatkowo piec jest wyposażony w pilot radiowy z modułem Wi-Fi, a także w system umożliwiający poprawę jakości powietrza w domu, dzięki podłączeniu go do ozonatora i jonizatora.

3. Edilkamin Nara2 Up

Kolejnym rozwiązaniem cieszącym się ogromną popularnością jest piec na pellet marki Edilkamin z serii Nara2 UP, który będzie idealnym wyborem do małej przestrzeni. Estetyczny design obudowy sprawi, że idealnie będzie się prezentował w aranżacjach nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych. Wspomniany model jest wyposażony w system Leonardo, dzięki któremu możliwe jest zarządzanie spalaniem, a więc to mechanizm odpowiada za oszczędność paliwa oraz optymalne działanie ogrzewania. Sprzęt jest wyposażony w kontrolkę rezerwy pelletu, dzięki czemu bez problemu można go uzupełnić, gdy zajdzie taka potrzeba. Co więcej, model z serii Edilkamin posiada funkcję Easy Timer oraz Relax, dzięki czemu możliwe jest nie tylko opóźnione włączanie lub wyłączanie się pieca, ale również utrzymanie ciszy w pomieszczeniu.

4. Edilkamin Nara2 Plus Up

Wybierając piec na pellet do swojego domu, warto zastanowić się nad piecykiem na pellet z firmy Edilkamin, który nie tylko estetycznie się prezentuje, ale również zapewni odpowiednią ilość ciepła w pomieszczeniach. Zasobnik o pojemności 24 kg wyposażony jest w kontrolkę rezerwy pelletu, dzięki czemu zawsze będziemy wiedzieć, kiedy należy dosypać pellet w celu utrzymania ciepła w mieszkaniu. Prezentowany model wyposażony jest w funkcje Easy Timer oraz Relax, dzięki którym możliwe jest komfortowe użytkowanie ogrzewania.

5. Thermorossi Slimquadro

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest piecyk na pellet z płaszczem wodnym , który został wykończony w typie slim – jest przeznaczony nie tylko do wykorzystania w układzie centralnego ogrzewania, ale również wykorzystuje się go do produkcji ciepłej wody. Zaletą urządzenia jest jego cicha praca, a także rozbudowane systemu bezpieczeństwa – jest on przystosowany do pracy w układzie zamkniętym.

A na jaki model Ty się zdecydujesz?

Pytania i odpowiedzi

To jest tekst napisany w edytorze tekstowym.

 • Wkład kominkowy stalowy czy żeliwny?

  Nie ma jednej odpowiedzi, który lepszy stalowy czy żeliwny. Korpusy wkładów zrobione z żeliwa są tańsze i lepiej akumulują ciepło niż stalowe. Ale muszą być wykonane z żeliwa wysokiej jakości, a ścianki korpusu muszą być grube (8-10 mm), masywne i ciężkie. Korpus może być zrobiony ze skręcanych płyt żeliwnych lub monolityczny wykonany z jednego odlewu bez spawów i połączeń. Korpus odlewany jest bardzo szczelny, dzięki czemu powietrze nie napływa do paleniska w sposób niekontrolowany. Zaletami wkładów stalowych są przede wszystkim szczelność oraz duży wybór wzorów. Wkłady stalowe robi się ze specjalnej stalii o grubości 4-6 mm. Wkłady od renomowanych producentów są wykonywane ze stali odpornej na korozję i odkształcenia związane ze zmianą temperatury. Komora spalania we wkładach stalowych wyłożona jest szamotem lub wermikulitem. Korpus wkładu kominkowego, niezależnie od tego czy żeliwny, czy stalowy, jeśli będzie wykonany z kiepskiego materiału, po pewnym czasie ulegnie uszkodzeniu. Dotyczy to głównie wkładów o ściankach o małej grubości, które nagrzewają się nierównomiernie. Powstają wówczas duże naprężenia, które powodują pękanie żeliwa lub odkształcanie się stali. Najtrwalsze i najsolidniejsze są wkłady ciężkie, w tym przypadku waga ma znaczenie.

 • Czy kominek można zamontować w każdym domu?

  Obecnie kominki instaluje się niemal we wszystkich nowo budowanych domach. Stają się one, przy obecnych, stale rosnących cenach paliw, bardzo ekonomicznym i bardzo wydajnym źródłem ciepła. Stają się także główną ozdobą salonu. Kominek musi być podłączony do komina w sposób szczelny, przez który odprowadzane są spaliny. Każdy kominek musi mieć własny przewód dymowy o wymiarach dostosowanych do mocy i wielkości paleniska. Rodzaj kominka, a także jego wielkość i lokalizację najlepiej ustalić już na etapie projektowania domu. Można wówczas uwzględnić wszystkie wymagania techniczne co do wielkości komina, przyłącza powietrza do spalania, wzmocnić strop czy podłogę. W starych remontowanych domach, w których nie było kominka, można go zbudować, ale trzeba mu zapewnić tak jak w nowych budynkach odpowiednie warunki techniczne.

 • Jaki wkład kominkowy wybrać?

  Wszystko zależy od tego jakie są nasze oczekiwania. Czy będzie użytkowany okazjonalnie, dla poprawy nastroju i spędzenia przyjemnych chwil z rodziną i znajomymi, czy też będzie traktowany jako efektywne, ważne źródło ciepła w naszym domu. Jeśli ma to być efektywne źródło ciepła powinniśmy wrócić szczególną uwagę na parametry techniczne i użytkowe wkładu kominkowego. Dobrej jakości wkład kominkowy powinien być trwały i odporny na wielogodzinne działanie wysokiej temperatury (przystosowany do palenia ciągłego), a także jej nagłe zmiany. Powinien jeszcze przez wiele godzin po wygaśnięciu ognia, oddawać ciepło do otoczenia. Wymagania te spełniają wkłady żeliwne oraz stalowe z akumulacyjną komorą spalania lub akumulacją.

 • Jaką moc powinien mieć wkład?

  Wybierając wkład kominkowy szczególną uwagę zwracamy przede wszystkim na moc i sprawność urządzenia. Producenci podają moc nominalną wkładu, mierzoną podczas testów laboratoryjnych. Jest ona zdecydowanie bardziej miarodajna niż moc maksymalna, której nie uzyskujemy podczas normalnego użytkowania kominka. Jeżeli kominek ma być podstawowym źródłem ciepła, jego moc nominalna powinna odpowiadać zapotrzebowaniu na ciepło podane w dokumentacji projektowej budynku. Jeśli jej nie ma możemy przyjąć orientacyjne wartości - dla domów nowych, dobrze ocieplonych - 30-40 W/m3 - dla starszych domów ze słabą izolacją - 80-100 W/m3 Jeżeli kominek ma być jedynie dodatkowym, wspomagającym źródłem ciepła, jego moc nominalna może być zdecydowanie mniejsza. Producenci podają kubaturę lub powierzchnię, jaką jest w stanie ogrzać dany wkład kominkowy.